Showing 2,727     Search within results:     Popular Searches:
Antique Teco Pottery Vase Arts & Crafts 4 Handles Matte Green Double Marked Glorious, C 1865 Ao Whittemore, Havana N.y. 6 Gal Jar Crock ,antique Stoneware6 Antique South Western Pueblo San Ildefonso American Indian Art Pottery GroupAntique Stoneware: 3g Jug W/ Xl Folky Cobalt Bird, Ny State Origin, Ca.1870, NrCrown Devon Fieldings- Pair Antique Hand Painted Vases- Setter Dogs- R Hinton William Moorcroft 'poppies & Forget Me Nots' Vase C.1908Stunning Rare Vintage Beswick Rocking Horse Grey Arab Foal Trial Piece #1407Signed George Ohr Biloxi Miss. Rare Double Handled Glazed Vase 10 1/4" X 6 1/4" Large Edwin Mary Scheier Studio Pottery Bowl Robins Egg Blue Glaze Stunner NrSuperb Very Rare Vintage Beswick Matt Palomino Arab Bahram Horse #1771Emma Bridgewater Hyper-rare One And A Half Pint Jug - Moo Moo MooAntique Stoneware: Pa Jar W/ Cobalt Floral, Cowden & Wilcox, Harrisburg, Ca.1875Rare Emma Bridgewater Stockists Plate - As English As Toast & Marmalade 8.5"Rare Wedgwood Keith Murray Moonstone Bomb Football Variation Vase Art Deco 1930sAntique 19thc Cobalt Decorated Stoneware Preserves Fruit Jar 1-1/2 Gal CrockVintage Juan Tafoya San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl Pot Antique Stoneware I Gal Script Jug " T. Ford 158 Federal St" * Estate FreshVery Rare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer Abstract Long Retired Emma Bridgewater Cow Creamer Black Toast & Marmalade MooRare Weller Pottery Ardsley Muskota Figural Koi Fish Flower Frog 1920's 1930'sVery Tall Vintage Catalina Pottery Vase 14 1/2" TallFine Antique Wedgwood Black Jasper Ware Vase C.1872Rare Emma Bridgewater Christmas Plate - Nice Hot Mince Pies & Cream 8.5" 21.5cmLarge Gambone Vase. Donkey Mark. Fantoni, Meli Era.Antique Japanese Artist Signed Miniature Painting Satsuma Covered Jar Box SensorUltra Rare Beswick Cm Colin Melbourne Peacock 1482Clarice Cliff "bizarre" Teapot, Cream & Sugar Set - NmAmphora Austrian The Fates Series Bowl Rare Art Nouveau Pottery Secessionist Stig Lindberg Prunus Creamer And Sugar Bowl, Gustavsberg SwedenOld Art Deco Arts And Crafts Rookwood Pottery Vase 1922Antique 19c American Boston Ma 2 Gallon Blue Slip Decorated Stone Ware Water JugEmma Bridgewater Hyper-rare Truly Great Union Jack 4 Cup TeapotEmma Bridgewater Art Glass Storm Lantern - Blow Wind BlowWilliam Moorcroft 'early Poppy' Vase C.1902Rare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer Crocus1942 Vintage Frankoma Pottery Bull Salt & Pepper Shakers 166h Prairie Green Carlton Ware - Jazz Age Geometric Lustre Vase - Art Deco!Roseville Baneda Art Pottery Pink Vase 6 3/4" Foil Label 1932 2 Handle UrnAlan Wallwork Studio Pottery Stoneware Split Sphere Signed "aw"Huge Rozenburg Dutch Art Nouveau Pottery Secessionist Vase Stick Hall Stand 2020Beswick Pottery - Grey Horse Figure - Unusual!Edwin & Mary Scheier / Rare "black Lacquer" BowlStunning Pr Mid 19thc Staffordshire Porcelain Pug Dogs Open Legs C.1850Antique Signed Japanese Miniature Satsuma Bowl, Finest Gold Gilt Painting, Nr5 Gallon Stoneware Crock Salt Glaze Cobalt Blue Flower Decoration1929 Rometti Umbertide Allegoria Vase Italian Avant Garde Design, Gio Ponti EraRare Beswick Horse Welsh Mountain Stallion "gredington Simwnt" Model No 2541aAntique Stoneware: Vt Ovoid Jug W/ Cobalt Tulip, L. Norton, Bennington, Ca.1825Royal Albert Beatrix Potter X4 Babbitty Bumble Cecily Parsley Old Mt BouncerA Pair (2) Of Emma Bridgewater Art Glass Large Wine GlassesRare J. Norton & Co Bennington 1 1/2 Gallon Blue Cobalt Bird Stoneware Jug C1859Scarce Royal Doulton Miniature Salesman's Sample Toilet 4" HighMidwinter Stylecraft Cannes Hugh Casson Large JugBeswick North American Indian On Horseback , Number 1391.Stig Lindberg Prunus Nine Coffee Cops, Gustavsberg SwedenSuperb Minghetti Italian Maiolica Madonna Head Bust C1890Beswick "mounted Indian" Figurine. # 1391. Extremely Rare! Mint! Valued At £500!Vintage Alfred Aguilar San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl VaseVivika & Otto Heino Studio Pottery Chawan Tea Bowl W/ Mottled Gun Metal Glaze1956 Original Picasso Madoura Ceramic Wall Plaque Four Dancers Edition Of 450 Old Rookwood Pottery Vase, 1905.Stoneware Merchant Jug Crock Boston Massachusettes Decorated Norton Blue BirdMoorcroft Vintage Magnolia Lamp Stamp On A Wooden Plinthe Truly AmazingUnknown Art Nouveau Pottery Vase W Carved Mushrooms & Great Glaze Marked?A. Conrad Fayette Co 8 Gal Stoneware Highly Decorated Butter Churn New Geneva PaVintage Norwegian Porsgrund Porcelain Norge Norway Dragon Small Bowl Folk ArtRare Art Nouveau Frederick Rhead Bursley Ware Bagdad Hexagonal Ginger Jar C.1920Rare 1980's Wood Fired Bb Burlon Craig Piggy Bank Face Jug Nc Pottery No ReserveRoyal Albert Beatrix Potter X6cats Mittens & Moppet Ribby Tabitha Tom KittenSuperb Carter Stabler Adams Art Deco Poole 'bug Eyed' Vase - Norah Preston C1935