Showing 2,667     Search within results:     Popular Searches:
Antique Teco Pottery Vase Arts & Crafts 4 Handles Matte Green Double Marked Antique Stoneware: 3g Jug W/ Xl Folky Cobalt Bird, Ny State Origin, Ca.1870, NrExcellent Old Native Hopi Indian PotteryGlorious, C 1865 Ao Whittemore, Havana N.y. 6 Gal Jar Crock ,antique StonewareCrown Devon Fieldings- Pair Antique Hand Painted Vases- Setter Dogs- R Hinton 6 Antique South Western Pueblo San Ildefonso American Indian Art Pottery GroupWilliam Moorcroft 'poppies & Forget Me Nots' Vase C.1908Large Edwin Mary Scheier Studio Pottery Bowl Robins Egg Blue Glaze Stunner NrEmma Bridgewater Hyper-rare One And A Half Pint Jug - Moo Moo MooAntique Stoneware: Pa Jar W/ Cobalt Floral, Cowden & Wilcox, Harrisburg, Ca.1875Signed George Ohr Biloxi Miss. Rare Double Handled Glazed Vase 10 1/4" X 6 1/4" Superb Very Rare Vintage Beswick Matt Palomino Arab Bahram Horse #1771Rare Wedgwood Keith Murray Moonstone Bomb Football Variation Vase Art Deco 1930sRare Emma Bridgewater Stockists Plate - As English As Toast & Marmalade 8.5" Antique Stoneware I Gal Script Jug " T. Ford 158 Federal St" * Estate FreshVintage Juan Tafoya San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl PotStunning Rare Vintage Beswick Rocking Horse Grey Arab Foal Trial Piece #1407Very Rare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer Abstract Antique Japanese Artist Signed Miniature Painting Satsuma Covered Jar Box SensorLong Retired Emma Bridgewater Cow Creamer Black Toast & Marmalade MooVery Tall Vintage Catalina Pottery Vase 14 1/2" TallSuperb 1922 Tall Rookwood Vase #2404, Uncommon Celadon Green Glaze, 10 Ins. HAntique 19thc Cobalt Decorated Stoneware Preserves Fruit Jar 1-1/2 Gal CrockFine Antique Wedgwood Black Jasper Ware Vase C.1872Rare Emma Bridgewater Christmas Plate - Nice Hot Mince Pies & Cream 8.5" 21.5cmRare Weller Pottery Ardsley Muskota Figural Koi Fish Flower Frog 1920's 1930'sOld Art Deco Arts And Crafts Rookwood Pottery Vase 1922Clarice Cliff "bizarre" Teapot, Cream & Sugar Set - NmAntique 19c American Boston Ma 2 Gallon Blue Slip Decorated Stone Ware Water JugUltra Rare Beswick Cm Colin Melbourne Peacock 1482Emma Bridgewater Art Glass Storm Lantern - Blow Wind BlowAntique Arts Crafts Design Excellent Curdled Matte Green Glaze Deco Cabinet VaseRoseville Baneda Art Pottery Pink Vase 6 3/4" Foil Label 1932 2 Handle UrnEmma Bridgewater Hyper-rare Truly Great Union Jack 4 Cup TeapotAmphora Austrian The Fates Series Bowl Rare Art Nouveau Pottery Secessionist Stig Lindberg Prunus Creamer And Sugar Bowl, Gustavsberg SwedenWilliam Moorcroft 'early Poppy' Vase C.1902Rosenthal Fornasetti Plate Motiv 11 Julia With Silverware No ReserveLarge Gambone Vase. Donkey Mark. Fantoni, Meli Era.1942 Vintage Frankoma Pottery Bull Salt & Pepper Shakers 166h Prairie Green Alan Wallwork Studio Pottery Stoneware Split Sphere Signed "aw"Rare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer CrocusA Pair (2) Of Emma Bridgewater Art Glass Large Wine GlassesEdwin & Mary Scheier / Rare "black Lacquer" BowlCarlton Ware - Jazz Age Geometric Lustre Vase - Art Deco!1929 Rometti Umbertide Allegoria Vase Italian Avant Garde Design, Gio Ponti EraStunning Pr Mid 19thc Staffordshire Porcelain Pug Dogs Open Legs C.1850Superb Minghetti Italian Maiolica Madonna Head Bust C1890Antique Signed Japanese Miniature Satsuma Bowl, Finest Gold Gilt Painting, NrVintage Alfred Aguilar San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl VaseRoyal Albert Beatrix Potter X4 Babbitty Bumble Cecily Parsley Old Mt BouncerScarce Royal Doulton Miniature Salesman's Sample Toilet 4" HighStig Lindberg Prunus Nine Coffee Cops, Gustavsberg SwedenRare J. Norton & Co Bennington 1 1/2 Gallon Blue Cobalt Bird Stoneware Jug C1859Antique Weller Pottery Arts & Crafts Burntwood Vase With Fish Motif - Rare - NrRare Beswick Horse Welsh Mountain Stallion "gredington Simwnt" Model No 2541aHuge Rozenburg Dutch Art Nouveau Pottery Secessionist Vase Stick Hall Stand 2020Midwinter Stylecraft Cannes Hugh Casson Large JugOld Rookwood Pottery Vase, 1905.Stoneware Merchant Jug Crock Boston Massachusettes Decorated Norton Blue BirdVivika & Otto Heino Studio Pottery Chawan Tea Bowl W/ Mottled Gun Metal GlazeRoyal Albert Beatrix Potter X6cats Mittens & Moppet Ribby Tabitha Tom Kitten1956 Original Picasso Madoura Ceramic Wall Plaque Four Dancers Edition Of 450 Superb Carter Stabler Adams Art Deco Poole 'bug Eyed' Vase - Norah Preston C1935Vintage Norwegian Porsgrund Porcelain Norge Norway Dragon Small Bowl Folk ArtLarge Cochiti Figural Pottery Rooster, C. 1900-1930Vintage Weller Woodcraft Fan Vase NrLarge Ruskin Pottery Crystalline Art Deco Rocket Table Lamp Base (2018)Stig Lindberg Prunus Tray Gustavsberg SwedenRare 1980's Wood Fired Bb Burlon Craig Piggy Bank Face Jug Nc Pottery No Reserve