Showing 2,792     Search within results:     Popular Searches:
Glorious, C 1865 Ao Whittemore, Havana N.y. 6 Gal Jar Crock ,antique StonewareStunning Rare Vintage Beswick Rocking Horse Grey Arab Foal Trial Piece #1407Signed George Ohr Biloxi Miss. Rare Double Handled Glazed Vase 10 1/4" X 6 1/4" Antique Stoneware: 3g Jug W/ Xl Folky Cobalt Bird, Ny State Origin, Ca.1870, Nr6 Antique South Western Pueblo San Ildefonso American Indian Art Pottery GroupWilliam Moorcroft 'poppies & Forget Me Nots' Vase C.1908Crown Devon Fieldings- Pair Antique Hand Painted Vases- Setter Dogs- R Hinton Large Edwin Mary Scheier Studio Pottery Bowl Robins Egg Blue Glaze Stunner NrSuperb Very Rare Vintage Beswick Matt Palomino Arab Bahram Horse #1771 Antique Stoneware I Gal Script Jug " T. Ford 158 Federal St" * Estate FreshEmma Bridgewater Hyper-rare One And A Half Pint Jug - Moo Moo MooVintage Juan Tafoya San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl PotRare Wedgwood Keith Murray Moonstone Bomb Football Variation Vase Art Deco 1930sRare Emma Bridgewater Stockists Plate - As English As Toast & Marmalade 8.5"Antique 19thc Cobalt Decorated Stoneware Preserves Fruit Jar 1-1/2 Gal CrockRare Weller Pottery Ardsley Muskota Figural Koi Fish Flower Frog 1920's 1930'sUltra Rare Beswick Cm Colin Melbourne Peacock 1482Very Rare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer Abstract Fine Antique Wedgwood Black Jasper Ware Vase C.1872Rare Emma Bridgewater Christmas Plate - Nice Hot Mince Pies & Cream 8.5" 21.5cmLong Retired Emma Bridgewater Cow Creamer Black Toast & Marmalade Moo5 Gallon Stoneware Crock Salt Glaze Cobalt Blue Flower DecorationVery Tall Vintage Catalina Pottery Vase 14 1/2" TallLarge Gambone Vase. Donkey Mark. Fantoni, Meli Era.Antique Japanese Artist Signed Miniature Painting Satsuma Covered Jar Box SensorAlan Wallwork Studio Pottery Stoneware Split Sphere Signed "aw"William Moorcroft 'early Poppy' Vase C.1902Roseville Baneda Art Pottery Pink Vase 6 3/4" Foil Label 1932 2 Handle UrnEmma Bridgewater Hyper-rare Truly Great Union Jack 4 Cup TeapotAmphora Austrian The Fates Series Bowl Rare Art Nouveau Pottery Secessionist Stig Lindberg Prunus Creamer And Sugar Bowl, Gustavsberg SwedenCarlton Ware - Jazz Age Geometric Lustre Vase - Art Deco!Antique 19c American Boston Ma 2 Gallon Blue Slip Decorated Stone Ware Water Jug1942 Vintage Frankoma Pottery Bull Salt & Pepper Shakers 166h Prairie Green A. Conrad Fayette Co 8 Gal Stoneware Highly Decorated Butter Churn New Geneva PaEmma Bridgewater Art Glass Storm Lantern - Blow Wind BlowOld Art Deco Arts And Crafts Rookwood Pottery Vase 1922Rare Beswick Horse Welsh Mountain Stallion "gredington Simwnt" Model No 2541aAntique 19thc Primitive Cobalt Blue Country Tornado Old Stoneware Pottery CrockHuge Rozenburg Dutch Art Nouveau Pottery Secessionist Vase Stick Hall Stand 20201929 Rometti Umbertide Allegoria Vase Italian Avant Garde Design, Gio Ponti EraBeswick Pottery - Grey Horse Figure - Unusual!Stoneware Merchant Jug Crock Boston Massachusettes Decorated Norton Blue BirdBeswick "mounted Indian" Figurine. # 1391. Extremely Rare! Mint! Valued At £500!Rare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer CrocusAntique Signed Japanese Miniature Satsuma Bowl, Finest Gold Gilt Painting, NrRoyal Albert Beatrix Potter X4 Babbitty Bumble Cecily Parsley Old Mt BouncerMidwinter Stylecraft Cannes Hugh Casson Large JugVintage Staffs Pottery Dapple Grey Starburst + White Cantering Shire Horse Unknown Art Nouveau Pottery Vase W Carved Mushrooms & Great Glaze Marked?Rare J. Norton & Co Bennington 1 1/2 Gallon Blue Cobalt Bird Stoneware Jug C1859Old Rookwood Pottery Vase, 1905.Superb Minghetti Italian Maiolica Madonna Head Bust C1890Rare 1980's Wood Fired Bb Burlon Craig Piggy Bank Face Jug Nc Pottery No ReserveA Pair (2) Of Emma Bridgewater Art Glass Large Wine GlassesBeswick North American Indian On Horseback , Number 1391.Vivika & Otto Heino Studio Pottery Chawan Tea Bowl W/ Mottled Gun Metal GlazeRare Paul Soldner Studio Pottery Double Winged Abstract Groove Raku Chalice Vase1956 Original Picasso Madoura Ceramic Wall Plaque Four Dancers Edition Of 450 Stig Lindberg Prunus Nine Coffee Cops, Gustavsberg SwedenRare Art Nouveau Frederick Rhead Bursley Ware Bagdad Hexagonal Ginger Jar C.1920Vintage Alfred Aguilar San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl VaseLarge Ruskin Pottery Crystalline Art Deco Rocket Table Lamp Base (2018)Royal Albert Beatrix Potter X6cats Mittens & Moppet Ribby Tabitha Tom KittenSuperb Carter Stabler Adams Art Deco Poole 'bug Eyed' Vase - Norah Preston C1935Antique Stoneware: Vt Ovoid Jug W/ Cobalt Tulip, L. Norton, Bennington, Ca.1825Large Cochiti Figural Pottery Rooster, C. 1900-1930Crock Advertising Mini Jug Louis Pagels Milwaukee Wi Western Red Wing StonewareRoyal Albert Beatrix Potter X3 Foxes Mr Tod Foxy Reading Whiskered GentlemanA Very Rare Vintage Moorcroft Porcelain Silver Mounted Pendant Necklace.