Showing 2,838     Search within results:     Popular Searches:
Glorious, C 1865 Ao Whittemore, Havana N.y. 6 Gal Jar Crock ,antique StonewareStunning Rare Vintage Beswick Rocking Horse Grey Arab Foal Trial Piece #1407Signed George Ohr Biloxi Miss. Rare Double Handled Glazed Vase 10 1/4" X 6 1/4" 6 Antique South Western Pueblo San Ildefonso American Indian Art Pottery GroupCrown Devon Fieldings- Pair Antique Hand Painted Vases- Setter Dogs- R Hinton William Moorcroft 'poppies & Forget Me Nots' Vase C.1908Large Edwin Mary Scheier Studio Pottery Bowl Robins Egg Blue Glaze Stunner Nr Antique Stoneware I Gal Script Jug " T. Ford 158 Federal St" * Estate FreshSuperb Very Rare Vintage Beswick Matt Palomino Arab Bahram Horse #1771Vintage Juan Tafoya San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl PotEmma Bridgewater Hyper-rare One And A Half Pint Jug - Moo Moo MooRare Wedgwood Keith Murray Moonstone Bomb Football Variation Vase Art Deco 1930sAntique 19thc Cobalt Decorated Stoneware Preserves Fruit Jar 1-1/2 Gal CrockUltra Rare Beswick Cm Colin Melbourne Peacock 1482Rare Emma Bridgewater Stockists Plate - As English As Toast & Marmalade 8.5"Rare Weller Pottery Ardsley Muskota Figural Koi Fish Flower Frog 1920's 1930'sAntique Japanese Artist Signed Miniature Painting Satsuma Covered Jar Box SensorLarge Gambone Vase. Donkey Mark. Fantoni, Meli Era.Very Rare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer Abstract Rare Emma Bridgewater Christmas Plate - Nice Hot Mince Pies & Cream 8.5" 21.5cm5 Gallon Stoneware Crock Salt Glaze Cobalt Blue Flower DecorationLong Retired Emma Bridgewater Cow Creamer Black Toast & Marmalade MooVery Tall Vintage Catalina Pottery Vase 14 1/2" TallFine Antique Wedgwood Black Jasper Ware Vase C.1872Roseville Baneda Art Pottery Pink Vase 6 3/4" Foil Label 1932 2 Handle UrnHuge Rozenburg Dutch Art Nouveau Pottery Secessionist Vase Stick Hall Stand 2020Alan Wallwork Studio Pottery Stoneware Split Sphere Signed "aw"Amphora Austrian The Fates Series Bowl Rare Art Nouveau Pottery Secessionist Beswick Pottery - Grey Horse Figure - Unusual!Emma Bridgewater Hyper-rare Truly Great Union Jack 4 Cup TeapotWilliam Moorcroft 'early Poppy' Vase C.1902A. Conrad Fayette Co 8 Gal Stoneware Highly Decorated Butter Churn New Geneva PaRare Beswick Horse Welsh Mountain Stallion "gredington Simwnt" Model No 2541aAntique 19c American Boston Ma 2 Gallon Blue Slip Decorated Stone Ware Water JugStig Lindberg Prunus Creamer And Sugar Bowl, Gustavsberg SwedenOld Art Deco Arts And Crafts Rookwood Pottery Vase 1922Carlton Ware - Jazz Age Geometric Lustre Vase - Art Deco!1942 Vintage Frankoma Pottery Bull Salt & Pepper Shakers 166h Prairie Green Antique 19thc Primitive Cobalt Blue Country Tornado Old Stoneware Pottery Crock1929 Rometti Umbertide Allegoria Vase Italian Avant Garde Design, Gio Ponti EraAntique Signed Japanese Miniature Satsuma Bowl, Finest Gold Gilt Painting, NrRoyal Albert Beatrix Potter X4 Babbitty Bumble Cecily Parsley Old Mt BouncerVintage Staffs Pottery Dapple Grey Starburst + White Cantering Shire Horse Midwinter Stylecraft Cannes Hugh Casson Large JugBeswick North American Indian On Horseback , Number 1391.Stoneware Merchant Jug Crock Boston Massachusettes Decorated Norton Blue BirdBeswick "mounted Indian" Figurine. # 1391. Extremely Rare! Mint! Valued At £500!Emma Bridgewater Art Glass Storm Lantern - Blow Wind BlowRare 1980's Wood Fired Bb Burlon Craig Piggy Bank Face Jug Nc Pottery No ReserveRare J. Norton & Co Bennington 1 1/2 Gallon Blue Cobalt Bird Stoneware Jug C1859Old Rookwood Pottery Vase, 1905.Rare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer CrocusVivika & Otto Heino Studio Pottery Chawan Tea Bowl W/ Mottled Gun Metal GlazeRoyal Albert Beatrix Potter X3 Foxes Mr Tod Foxy Reading Whiskered GentlemanUnknown Art Nouveau Pottery Vase W Carved Mushrooms & Great Glaze Marked?Superb Minghetti Italian Maiolica Madonna Head Bust C1890Abstract Italian Mid-century Pottery Vase/ Mondrian - Aldo Londi/ Bitossi-raymorLarge Ruskin Pottery Crystalline Art Deco Rocket Table Lamp Base (2018)Rare Paul Soldner Studio Pottery Double Winged Abstract Groove Raku Chalice VaseRoyal Albert Beatrix Potter X6cats Mittens & Moppet Ribby Tabitha Tom KittenRare 19th C. 3 Gallon Stoneware Jug W/ Large Cobalt Flower Basket Decoration, NrLarge Cochiti Figural Pottery Rooster, C. 1900-1930Rare Art Nouveau Frederick Rhead Bursley Ware Bagdad Hexagonal Ginger Jar C.1920Vintage Alfred Aguilar San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl VaseA Pair (2) Of Emma Bridgewater Art Glass Large Wine GlassesRed Wing Brushware Acorn Bowl And Peters + Reed Zanesville Arts + Crafts1956 Original Picasso Madoura Ceramic Wall Plaque Four Dancers Edition Of 450 Stig Lindberg Prunus Nine Coffee Cops, Gustavsberg SwedenSuperb Carter Stabler Adams Art Deco Poole 'bug Eyed' Vase - Norah Preston C1935Fine Solid Authentic Decorated Arkansas Caddo Pottery Jar