Showing 2,810     Search within results:     Popular Searches:
Glorious, C 1865 Ao Whittemore, Havana N.y. 6 Gal Jar Crock ,antique StonewareStunning Rare Vintage Beswick Rocking Horse Grey Arab Foal Trial Piece #1407Signed George Ohr Biloxi Miss. Rare Double Handled Glazed Vase 10 1/4" X 6 1/4" Antique Stoneware: 3g Jug W/ Xl Folky Cobalt Bird, Ny State Origin, Ca.1870, Nr6 Antique South Western Pueblo San Ildefonso American Indian Art Pottery GroupCrown Devon Fieldings- Pair Antique Hand Painted Vases- Setter Dogs- R Hinton William Moorcroft 'poppies & Forget Me Nots' Vase C.1908Large Edwin Mary Scheier Studio Pottery Bowl Robins Egg Blue Glaze Stunner NrSuperb Very Rare Vintage Beswick Matt Palomino Arab Bahram Horse #1771 Antique Stoneware I Gal Script Jug " T. Ford 158 Federal St" * Estate FreshVintage Juan Tafoya San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl PotEmma Bridgewater Hyper-rare One And A Half Pint Jug - Moo Moo MooRare Wedgwood Keith Murray Moonstone Bomb Football Variation Vase Art Deco 1930sAntique 19thc Cobalt Decorated Stoneware Preserves Fruit Jar 1-1/2 Gal CrockUltra Rare Beswick Cm Colin Melbourne Peacock 1482Rare Emma Bridgewater Stockists Plate - As English As Toast & Marmalade 8.5"Antique Japanese Artist Signed Miniature Painting Satsuma Covered Jar Box SensorRare Weller Pottery Ardsley Muskota Figural Koi Fish Flower Frog 1920's 1930'sLarge Gambone Vase. Donkey Mark. Fantoni, Meli Era.Rare Emma Bridgewater Christmas Plate - Nice Hot Mince Pies & Cream 8.5" 21.5cm5 Gallon Stoneware Crock Salt Glaze Cobalt Blue Flower DecorationVery Rare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer Abstract Very Tall Vintage Catalina Pottery Vase 14 1/2" TallLong Retired Emma Bridgewater Cow Creamer Black Toast & Marmalade MooFine Antique Wedgwood Black Jasper Ware Vase C.1872Alan Wallwork Studio Pottery Stoneware Split Sphere Signed "aw"Beswick Pottery - Grey Horse Figure - Unusual!Roseville Baneda Art Pottery Pink Vase 6 3/4" Foil Label 1932 2 Handle UrnEmma Bridgewater Hyper-rare Truly Great Union Jack 4 Cup TeapotHuge Rozenburg Dutch Art Nouveau Pottery Secessionist Vase Stick Hall Stand 2020Stig Lindberg Prunus Creamer And Sugar Bowl, Gustavsberg SwedenWilliam Moorcroft 'early Poppy' Vase C.1902A. Conrad Fayette Co 8 Gal Stoneware Highly Decorated Butter Churn New Geneva PaAntique 19c American Boston Ma 2 Gallon Blue Slip Decorated Stone Ware Water JugAmphora Austrian The Fates Series Bowl Rare Art Nouveau Pottery Secessionist Old Art Deco Arts And Crafts Rookwood Pottery Vase 1922Carlton Ware - Jazz Age Geometric Lustre Vase - Art Deco!Rare Beswick Horse Welsh Mountain Stallion "gredington Simwnt" Model No 2541a1942 Vintage Frankoma Pottery Bull Salt & Pepper Shakers 166h Prairie Green 1929 Rometti Umbertide Allegoria Vase Italian Avant Garde Design, Gio Ponti EraAntique Signed Japanese Miniature Satsuma Bowl, Finest Gold Gilt Painting, NrRoyal Albert Beatrix Potter X4 Babbitty Bumble Cecily Parsley Old Mt BouncerAntique 19thc Primitive Cobalt Blue Country Tornado Old Stoneware Pottery CrockVintage Staffs Pottery Dapple Grey Starburst + White Cantering Shire Horse Stoneware Merchant Jug Crock Boston Massachusettes Decorated Norton Blue BirdBeswick "mounted Indian" Figurine. # 1391. Extremely Rare! Mint! Valued At £500!Emma Bridgewater Art Glass Storm Lantern - Blow Wind BlowMidwinter Stylecraft Cannes Hugh Casson Large JugRare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer CrocusUnknown Art Nouveau Pottery Vase W Carved Mushrooms & Great Glaze Marked?Beswick North American Indian On Horseback , Number 1391.Rare J. Norton & Co Bennington 1 1/2 Gallon Blue Cobalt Bird Stoneware Jug C1859Old Rookwood Pottery Vase, 1905.Rare 1980's Wood Fired Bb Burlon Craig Piggy Bank Face Jug Nc Pottery No ReserveSuperb Minghetti Italian Maiolica Madonna Head Bust C1890A Very Rare Vintage Moorcroft Porcelain Silver Mounted Pendant Necklace.Vivika & Otto Heino Studio Pottery Chawan Tea Bowl W/ Mottled Gun Metal GlazeRare Paul Soldner Studio Pottery Double Winged Abstract Groove Raku Chalice VaseRoyal Albert Beatrix Potter X6cats Mittens & Moppet Ribby Tabitha Tom KittenRoyal Albert Beatrix Potter X3 Foxes Mr Tod Foxy Reading Whiskered GentlemanStig Lindberg Prunus Nine Coffee Cops, Gustavsberg SwedenRare 19th C. 3 Gallon Stoneware Jug W/ Large Cobalt Flower Basket Decoration, NrVintage Alfred Aguilar San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl VaseLarge Ruskin Pottery Crystalline Art Deco Rocket Table Lamp Base (2018)A Pair (2) Of Emma Bridgewater Art Glass Large Wine Glasses1956 Original Picasso Madoura Ceramic Wall Plaque Four Dancers Edition Of 450 Superb Carter Stabler Adams Art Deco Poole 'bug Eyed' Vase - Norah Preston C1935Antique Stoneware: Vt Ovoid Jug W/ Cobalt Tulip, L. Norton, Bennington, Ca.1825Large Cochiti Figural Pottery Rooster, C. 1900-1930Antique Stoneware: Assembled Red Wing Mixing Bowl Set, Sponged & Paneled, C.1930