Showing 2,568     Search within results:     Popular Searches:
Antique Teco Pottery Vase Arts & Crafts 4 Handles Matte Green Double Marked Glorious, C 1865 Ao Whittemore, Havana N.y. 6 Gal Jar Crock ,antique StonewareAntique Stoneware: 3g Jug W/ Xl Folky Cobalt Bird, Ny State Origin, Ca.1870, NrCrown Devon Fieldings- Pair Antique Hand Painted Vases- Setter Dogs- R Hinton 6 Antique South Western Pueblo San Ildefonso American Indian Art Pottery GroupWilliam Moorcroft 'poppies & Forget Me Nots' Vase C.1908Large Edwin Mary Scheier Studio Pottery Bowl Robins Egg Blue Glaze Stunner NrEmma Bridgewater Hyper-rare One And A Half Pint Jug - Moo Moo MooAntique Stoneware: Pa Jar W/ Cobalt Floral, Cowden & Wilcox, Harrisburg, Ca.1875Superb Very Rare Vintage Beswick Matt Palomino Arab Bahram Horse #1771Rare Wedgwood Keith Murray Moonstone Bomb Football Variation Vase Art Deco 1930sRare Emma Bridgewater Stockists Plate - As English As Toast & Marmalade 8.5"Signed George Ohr Biloxi Miss. Rare Double Handled Glazed Vase 10 1/4" X 6 1/4" Stunning Rare Vintage Beswick Rocking Horse Grey Arab Foal Trial Piece #1407Vintage Juan Tafoya San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl Pot Antique Stoneware I Gal Script Jug " T. Ford 158 Federal St" * Estate FreshAntique 19thc Cobalt Decorated Stoneware Preserves Fruit Jar 1-1/2 Gal CrockVery Rare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer Abstract Long Retired Emma Bridgewater Cow Creamer Black Toast & Marmalade MooVery Tall Vintage Catalina Pottery Vase 14 1/2" TallSuperb 1922 Tall Rookwood Vase #2404, Uncommon Celadon Green Glaze, 10 Ins. HFine Antique Wedgwood Black Jasper Ware Vase C.1872Antique Japanese Artist Signed Miniature Painting Satsuma Covered Jar Box SensorRare Emma Bridgewater Christmas Plate - Nice Hot Mince Pies & Cream 8.5" 21.5cmRare Weller Pottery Ardsley Muskota Figural Koi Fish Flower Frog 1920's 1930'sOld Art Deco Arts And Crafts Rookwood Pottery Vase 1922Clarice Cliff "bizarre" Teapot, Cream & Sugar Set - NmLarge Gambone Vase. Donkey Mark. Fantoni, Meli Era.Antique 19c American Boston Ma 2 Gallon Blue Slip Decorated Stone Ware Water JugUltra Rare Beswick Cm Colin Melbourne Peacock 1482Emma Bridgewater Art Glass Storm Lantern - Blow Wind BlowRoseville Baneda Art Pottery Pink Vase 6 3/4" Foil Label 1932 2 Handle UrnEmma Bridgewater Hyper-rare Truly Great Union Jack 4 Cup TeapotAmphora Austrian The Fates Series Bowl Rare Art Nouveau Pottery Secessionist 1942 Vintage Frankoma Pottery Bull Salt & Pepper Shakers 166h Prairie Green Stig Lindberg Prunus Creamer And Sugar Bowl, Gustavsberg SwedenWilliam Moorcroft 'early Poppy' Vase C.1902Rosenthal Fornasetti Plate Motiv 11 Julia With Silverware No ReserveAlan Wallwork Studio Pottery Stoneware Split Sphere Signed "aw"Rare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer CrocusA Pair (2) Of Emma Bridgewater Art Glass Large Wine GlassesEdwin & Mary Scheier / Rare "black Lacquer" BowlCarlton Ware - Jazz Age Geometric Lustre Vase - Art Deco!Antique Signed Japanese Miniature Satsuma Bowl, Finest Gold Gilt Painting, Nr1929 Rometti Umbertide Allegoria Vase Italian Avant Garde Design, Gio Ponti EraStunning Pr Mid 19thc Staffordshire Porcelain Pug Dogs Open Legs C.1850Antique Stoneware: Vt Ovoid Jug W/ Cobalt Tulip, L. Norton, Bennington, Ca.1825Superb Minghetti Italian Maiolica Madonna Head Bust C1890Vintage Alfred Aguilar San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl VaseRoyal Albert Beatrix Potter X4 Babbitty Bumble Cecily Parsley Old Mt BouncerScarce Royal Doulton Miniature Salesman's Sample Toilet 4" HighStig Lindberg Prunus Nine Coffee Cops, Gustavsberg SwedenRare J. Norton & Co Bennington 1 1/2 Gallon Blue Cobalt Bird Stoneware Jug C1859Antique Weller Pottery Arts & Crafts Burntwood Vase With Fish Motif - Rare - NrRare Beswick Horse Welsh Mountain Stallion "gredington Simwnt" Model No 2541aVivika & Otto Heino Studio Pottery Chawan Tea Bowl W/ Mottled Gun Metal GlazeHuge Rozenburg Dutch Art Nouveau Pottery Secessionist Vase Stick Hall Stand 2020Midwinter Stylecraft Cannes Hugh Casson Large JugOld Rookwood Pottery Vase, 1905.Stoneware Merchant Jug Crock Boston Massachusettes Decorated Norton Blue BirdRoyal Albert Beatrix Potter X6cats Mittens & Moppet Ribby Tabitha Tom Kitten1956 Original Picasso Madoura Ceramic Wall Plaque Four Dancers Edition Of 450 5 Gallon Stoneware Crock Salt Glaze Cobalt Blue Flower DecorationSuperb Carter Stabler Adams Art Deco Poole 'bug Eyed' Vase - Norah Preston C1935Vintage Norwegian Porsgrund Porcelain Norge Norway Dragon Small Bowl Folk ArtVintage Weller Woodcraft Fan Vase NrRare 1980's Wood Fired Bb Burlon Craig Piggy Bank Face Jug Nc Pottery No ReserveLarge Cochiti Figural Pottery Rooster, C. 1900-1930Antique 19th C Stoneware Redware Pennsylvania Slip Decorated Plate 10 5/8"Red Wing Stoneware 6 Inch Sponge Band ( Grey Line ) S Dakota Advertising Pitche