Showing 2,774     Search within results:     Popular Searches:
Red Wing ½ Gallon Whiskey Stoneware Jug, Miners Home, Wallace Idaho Ca 1910Large Blue Decorated Greensboro, Pa Stoneware Crock By Hamilton & Jones19thc Antique Hamilton & Jones Old Pa Stoneware Cobalt Pottery Storage CrockRare Zuni Pueblo Deer Pottery Pot Circa 1900 - One Of Many Artifacts ListedRarest Vintage 1960' Bitossi Wax/puzzle Aldo Londi Vase Italian Pottery Fat LavaMonumental Boris The Bat Vase Ooak By Ephraim Pottery19thc Minghetti Italian Art Maiolica Majolica Madonna & Child Pottery StatueEarly American Redware: Superb Lead Glazed Ovoid Jug, Incised, Gonic Nh, Ca.1830Roth Keramik Vintage 70s German Space Age Modernist Fat Lava Yellow 311 Vase 1960's Italian Bitossi Rimini Blue Art Pottery Lamp, RaymorMoorcroft Magnificent Twin Handled Piece - Western Isles By Sian Leeper. Roth Keramik Vintage 70s German Space Age Modernist Fat Lava Orange Guitar VaseL@@k Stunning Rare Now Vintage Beswick Rocking Horse Horse Gambolling Foal #996Early Rare Van Briggle Art Pottery Vase Arts & Crafts Beauty Wheel Thrown SignedVivika And Otto Heino California Studio Pottery Mid Century Closed Form Signed Antique 19th C Stoneware Drooping Tulip Decorated Pennsylania 1 Gallon PitcherKreutz Keramik Vintage Retro 70s German Modern Space Age Fat Lava Yellow VaseRare Beswick Horse - Chestnut Mare (facing Right, Head Down) No.1812 1962-1967L@@k Stunning Rare Vintage Beswick Rocking Horse Horse Foal Facing Left #997Greg Shooner 2000 Deer And Tulip Decorated Redware Lamp Beswick Beatrix Potter "sir Isaac Newton" Figurine. Bp3a. Very Rare! Mint Cond!Raku Cat Sculpture Folk Art Ceramic Pottery By Face Jug Maker Mitchell GraftonArt Nouveau Vienna Austria Amphora Vase Of Beauty In Gossamer Dress Montana Liquor Co Butte Montana Overland Rye Stoneware Jug 1/2 Gallon19thc Antique Minton Ceramic Bourdaloue Pink Floral Bouquets & Blue WreathesAntique Grueby Tile 6’’ X 6’’ Floral Leaf Design W/ Matte Moss Green Leaves Ruscha Fat Lava Troika Era German Vintage 60s Space Age Pop Art Xl Wall TileLisa Larson "standing Cat" Gustavsberg Art Pottery Danish Modern Zoo Figurine Beswick BudgieAntique Signed Moorcroft Florian Ware Spill VaseRare Japenese **lady Scholar** Kutani Figure Gold Kimono Satsuma Chinese EnamelRare Beswick Pottery Rocking Horse Grey Large Foal 836 1st Version Perfect Large William Moorcroft Macintyre ``florian Ware`` Poppy Vase C.1900 RareItalian German Bertoncello Fat Lava Era 60s Modern Abstract Art Chimney Vase 1Antique 1870's Thos Beddow Advertising Diminutive Stoneware Whiskey Jug Ind YqzRare Vintage 50's Ruscha Filigran Vase Adele Bolz W.german Pottery Fat Lava EraXl 15" Vintage 60-70' Scheurich 553/38 Lora Vase West German Pottery Fat LavaVivika And Otto Heino Signed Studio Art Pottery Vase - LargeAntique Stoneware: Jug W/ Cobalt Bird, 2g, Att. Fulper, Flemington Nj, C1890, NrScarce Wedgwood Yellow & Black Jasper Ware Jug C.1977Kinkozan Quality Japanese Signed Satsuma By Senzan - Pair Of Vases C1900Quality Antique Japanese Satsuma Shaped KoroAdorable Beswick Talavera Romulus Dog Ornament Figurine - Ed C40Early Van Briggle Pottery Bowl Vase Marked 1916 Heart Leaf Leaves BerriesSigned Charlotte Rhead Manchu Green Dragon Charger / Wall Plate No 4511 1930'sAntique Stoneware Jug Lw Fenton St Johnsbury Vt- Blue Decorated 13.5" TallTall 12" Rare Vintage 60-70' Scheurich 281/30 Vase West German Pottery Fat LavaJopeko Vintage 70s German Modernist Space Age Turquoise Fat Lava Angular Xl VaseScarce Wedgwood Yellow & Brown Jasper Ware Jug C.1986Antique Pima Apache Native American Indian Weaved Basket Low Bowl 11 3/4"Antique Stoneware: Fine 3g Jug W/ Cobalt Bird, J.s. Taft & Co, Keene Nh, Ca.1875Rare Bretby Pottery Arts And Crafts Ruskin Art Nouveau Tobacco Jar Maiden Rare Clarice Cliff 'bizarre' 6" "cafe Au Lait" Plate Superb!Huge Hugo Lonitz Majolica Pottery Wall Charger Cherubs Angels C1890s GermanVintage Arts & Crafts Matt Green Art Pottery Hooded Chamberstick~hampshire? YqzTwo Antique Hopi Indian Pottery JarsNewcomb College Pottery Bowl Vase Beautiful Antique 4 Gal H. E. Behrens Wheeling, W. Va. Stoneware Crock Jar19thc Antique Victorian Era Primitive Baltimore Maryland Pottery Primitive Crock19th C Delft Porcelain Woman Figurine De Porceleyne Fles Tranditional Blue WhiteVintage Art Nouveau Van Briggle Penguin Figurine, Blue Art Pottery Penguin,colo.Iznik Plate Antique Ottoman Islamic Plate Turkish Turkey In Rhodes Rodi Greece Sevres Porcelain Half Doll Trinket Box Hand Painted Gold Gilt Metal Reticulated Antique Spatterware Stick Spatter Rabbitware Platter Rabbits & Frogs No Reserve!Richly Coloured & Decorated C1930s Moorcroft Pottery Beaker Great Christmas PresRare Art Deco Sadler Duck Egg Blue Racing Car Teapot With Silver TrimEarly Carter & Co Poole Pottery Arts And Crafts Studio Pottery VaseStunning 19thc Italian Majolica Blackamoor Figure Holding CornocopiaFine Art Nouveau Zsolnay Pecs Pottery VaseExcellent Old Native Zia Pueblo Indian Pottery Olla