Showing 2,545     Search within results:     Popular Searches:
Antique Early 20thc Arts & Crafts American Art Pottery Umbrella Stand ... NrAntique Stoneware: 1g Jug W/ Cobalt, Hamilton & Jones, Greensboro Pa, C.1875, NrRare Antique Thomas Commeraw Stoneware Jug W/ Incised Cobalt Decorations19thc Antique Cobalt Blue Primitive Folk Art Country Stoneware Pottery CrockClarice Cliff Art Deco Bizarre Rare Green Cowslip Conical Tea Duo Truly StunningRare Chinese Porcelain 'hu' Shaped Deer Head Vase Ca. 1900 Qianlong MarkRare Art Deco Susie Cooper Grays Pottery Handpainted Lemonade Set Circa. 1928Majolica Mccoy Blended Glaze Art Pottery Umbrella Stand Lotus Lily Nouveau YqzAntique Rare J Clark & Co Troy Ovoid Cobalt Blue Decorated Stoneware Jug CrockExcellent Wedgwood Clarice Cliff Summerhouse Plate - 698 P25Excellent Wedgwood Clarice Cliff Windbells Plate - 341 P25Early Van Briggle Stylized Leaves Design 1920Excellent Antique 19th Century 1g Cobalt Blue Decorated Stoneware Crock/jar YqzSuperb Clarice Cliff Lydiat Conical Coffee Cup & SaucerFine & Large Pre-historic Anasazi Salado Gila Pottery Bowl Solid!!!!Superb Rare Clarice Cliff Bonjour Blue Crocus Preserve PotExcellent Wedgwood Clarice Cliff Fantasque Mountain Plate - 688 P251920s Van Briggle Pottery Incised Antique Vase Antique Arts & Crafts Mission EraEric Ravilious Rare Edward V111 Coronation Mug - Mint19thc Antique Primitive Folk Art Country Stoneware Cobalt Blue Pottery CrockExcellent Wedgwood Clarice Cliff Orange House Plate - 410 P25Huge 1900s Austrian Dressler Art Nouveau Pottery Majolica Umbrella Stand Nr YqzAntique Red Wing Stoneware Mason Fruit Jar, 1 Quart, Original Lid Clarice Cliff Bizarre Pottery Candlestick Original Art Deco 1920sExcellent Wedgwood Clarice Cliff Bridgewater Plate - 414 P25Excellent Wedgwood Clarice Cliff Blue Lucerne Plate - 689 P25Rare Old Signed Fannie Nampeyo Hopi Indian Pottery Bowl Very LargeClarice Cliff Art Deco Bizarre Rare Newport Conical Bowl Truly StunningRare Porcelain Double Demi Figurine Half Doll Teepuppe Dancing Couple Germany.Excellent Wedgwood Clarice Cliff House And Bridge Plate - 412 P25Excellent Wedgwood Clarice Cliff Red Roofs Plate - 413 P25Antique Red Wing Union Stoneware Crock Watercooler Cooler 4 Gallon W/ Lid VtgExcellent Wedgwood Clarice Cliff Orange Roof Cottage Plate - 697 P25Vintage Pottery Pig Flask - Bottle - 7" Long - Antique StonewareAntique Stoneware: 4g Crock W/ Xl Cobalt Bird, Att. West Troy Pottery, C1865, NrLarge Beswick Pottery Chestnut Colour Horse Suffolk Punch For Restoration Excellent Wedgwood Clarice Cliff Farmhouse Plate - 311 P25Excellent Wedgwood Clarice Cliff Poplar Plate - 88 P25Bernard Leach / Rare Vintage Tile19thc Antique Cobalt Blue Folk Art Primitive Old Country Stoneware Pottery CrockVintage Minnesota-nicollet Hotel Red Wing Stoneware Mini - JugRoth Keramik Vintage 70s German Space Age Modernist Fat Lava Orange Xl 314 VaseRarest Vintage 1960' Bitossi Wax/puzzle Aldo Londi Vase Italian Pottery Fat LavaVintage Stoneware Crock Butter Churn Brown Lid Cover 8"Moorcroft Vase "phoenix Bird", Rachel BishopClarice Cliff Pottery Lilly Pad Flower Fruit Bowl Or Vase C1930s Art DecoGreensboro Western Pa? 1 ½ Gallon Blue Decorated Stoneware Jug As IsAntique Blue Decorated Stoneware Water CoolerMoorcroft Pottery Powder Bowl And Cover Frilled Slipper Orchid And Forget-me-notDavid Gilhooly Early Vintage "zunipot #11" Stoneware '63 Student Robert ArnesonClarice Cliff Art Deco Bizarre Autumn Crocus Sugar Sifter Truly StunningArt Deco Clarice Cliff Bizarre Lynton Shape Avon Milk Jug And Sugar Bowl C1937Mimbres Bowl W/paperVintage 20thc Carlton Ware Chocolate Cup / Mug & CoverEnglish George Jones Majolica Rare Turquoise Floral Pitcher -no Reserve! Mark Shapiro / Wood-fired TeapotAntique Stoneware Wines And Liquors Jug/wheeling, West VirginiaPeter Voulkos - "iron Head", 1979Ethel Muchvo (1882-1970) 10" Hopi Decorated Pottery Bowl Hattie Carl's Sister Rare 1940 Karl Martz Signed Studio Pottery Bowl Mid Century ModernAntique Stoneware: Ovoid Jar Crock W/ Cobalt, Ira Mead, Portage Co Ohio, Ca.1830Clarice Cliff Art Deco Bizarre Solomons Seal Rare Miniature Truly StunningHeibi Keramik German Panton 60s Fat Lava Space Age Pop Art Psychedelic Wall TileGorgeous Beswick Dachshund Dog Ornament - 339 B91 Karen Karnes - Cuddle Vases, Salt Glazed.Rare Aller Vale Grotesque Gargoyle Monster Blanche Vulliamy Six Gallon. C.w. Braun/buffalo,ny Stoneware Crock W/ An Elaborate Bird On StumpBeautiful Rare Sadler Cube Teapot, Turquoise / Gilt Trim - Made In EnglandRoseville Art Pottery Usa 1930's Blue Iris Jardiniere And StandUnknown German Studio Panton 60s Space Age Pyschedelic Fat Lava Xxl Wall Tile