Showing 2,642     Search within results:     Popular Searches:
Antique Teco Pottery Vase Arts & Crafts 4 Handles Matte Green Double Marked Excellent Old Native Hopi Indian PotteryAntique Stoneware: 3g Jug W/ Xl Folky Cobalt Bird, Ny State Origin, Ca.1870, NrGlorious, C 1865 Ao Whittemore, Havana N.y. 6 Gal Jar Crock ,antique Stoneware6 Antique South Western Pueblo San Ildefonso American Indian Art Pottery GroupCrown Devon Fieldings- Pair Antique Hand Painted Vases- Setter Dogs- R Hinton William Moorcroft 'poppies & Forget Me Nots' Vase C.1908William Moorcroft 1st Class Rare Shaped Pansies Buds Large Vase Truly Stunning Large Edwin Mary Scheier Studio Pottery Bowl Robins Egg Blue Glaze Stunner NrEmma Bridgewater Hyper-rare One And A Half Pint Jug - Moo Moo MooAntique Stoneware: Pa Jar W/ Cobalt Floral, Cowden & Wilcox, Harrisburg, Ca.1875Superb Very Rare Vintage Beswick Matt Palomino Arab Bahram Horse #1771Rare Wedgwood Keith Murray Moonstone Bomb Football Variation Vase Art Deco 1930sRare Emma Bridgewater Stockists Plate - As English As Toast & Marmalade 8.5"Signed George Ohr Biloxi Miss. Rare Double Handled Glazed Vase 10 1/4" X 6 1/4" Antique Stoneware I Gal Script Jug " T. Ford 158 Federal St" * Estate FreshVintage Juan Tafoya San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl PotAntique Japanese Artist Signed Miniature Painting Satsuma Covered Jar Box SensorVery Rare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer Abstract Long Retired Emma Bridgewater Cow Creamer Black Toast & Marmalade MooVery Tall Vintage Catalina Pottery Vase 14 1/2" TallSuperb 1922 Tall Rookwood Vase #2404, Uncommon Celadon Green Glaze, 10 Ins. HAntique 19thc Cobalt Decorated Stoneware Preserves Fruit Jar 1-1/2 Gal CrockRare Weller Pottery Ardsley Muskota Figural Koi Fish Flower Frog 1920's 1930'sFine Antique Wedgwood Black Jasper Ware Vase C.1872Old Art Deco Arts And Crafts Rookwood Pottery Vase 1922Clarice Cliff "bizarre" Teapot, Cream & Sugar Set - NmUltra Rare Beswick Cm Colin Melbourne Peacock 1482Antique 19c American Boston Ma 2 Gallon Blue Slip Decorated Stone Ware Water JugEmma Bridgewater Art Glass Storm Lantern - Blow Wind BlowRare Emma Bridgewater Christmas Plate - Nice Hot Mince Pies & Cream 8.5" 21.5cmLarge Gambone Vase. Donkey Mark. Fantoni, Meli Era.Antique Arts Crafts Design Excellent Curdled Matte Green Glaze Deco Cabinet VaseRosenthal Fornasetti Plate Motiv 11 Julia With Silverware No ReserveEmma Bridgewater Hyper-rare Truly Great Union Jack 4 Cup TeapotAmphora Austrian The Fates Series Bowl Rare Art Nouveau Pottery Secessionist William Moorcroft 'early Poppy' Vase C.1902Stig Lindberg Prunus Creamer And Sugar Bowl, Gustavsberg SwedenClarice Cliff Art Deco Fantasque Bizarre Sunrise Cauldron Rare & Truly StunningAlan Wallwork Studio Pottery Stoneware Split Sphere Signed "aw"Roseville Baneda Art Pottery Pink Vase 6 3/4" Foil Label 1932 2 Handle Urn1942 Vintage Frankoma Pottery Bull Salt & Pepper Shakers 166h Prairie Green Superb Minghetti Italian Maiolica Madonna Head Bust C1890Rare Susie Cooper Hand Painted Coffee Can And Saucer CrocusA Pair (2) Of Emma Bridgewater Art Glass Large Wine GlassesEdwin & Mary Scheier / Rare "black Lacquer" BowlCarlton Ware - Jazz Age Geometric Lustre Vase - Art Deco!Stunning Pr Mid 19thc Staffordshire Porcelain Pug Dogs Open Legs C.1850Vintage Alfred Aguilar San Ildefonso Pueblo New Mexico Black Pottery Bowl Vase1929 Rometti Umbertide Allegoria Vase Italian Avant Garde Design, Gio Ponti EraStig Lindberg Prunus Nine Coffee Cops, Gustavsberg SwedenRare J. Norton & Co Bennington 1 1/2 Gallon Blue Cobalt Bird Stoneware Jug C1859Antique Weller Pottery Arts & Crafts Burntwood Vase With Fish Motif - Rare - NrRare Beswick Horse Welsh Mountain Stallion "gredington Simwnt" Model No 2541aAntique Signed Japanese Miniature Satsuma Bowl, Finest Gold Gilt Painting, NrRoyal Albert Beatrix Potter X4 Babbitty Bumble Cecily Parsley Old Mt BouncerScarce Royal Doulton Miniature Salesman's Sample Toilet 4" HighStoneware Merchant Jug Crock Boston Massachusettes Decorated Norton Blue BirdHuge Rozenburg Dutch Art Nouveau Pottery Secessionist Vase Stick Hall Stand 2020Midwinter Stylecraft Cannes Hugh Casson Large Jug1956 Original Picasso Madoura Ceramic Wall Plaque Four Dancers Edition Of 450 Vintage Norwegian Porsgrund Porcelain Norge Norway Dragon Small Bowl Folk ArtOld Rookwood Pottery Vase, 1905.Vivika & Otto Heino Studio Pottery Chawan Tea Bowl W/ Mottled Gun Metal GlazeRoyal Albert Beatrix Potter X6cats Mittens & Moppet Ribby Tabitha Tom KittenSuperb Carter Stabler Adams Art Deco Poole 'bug Eyed' Vase - Norah Preston C1935Large Cochiti Figural Pottery Rooster, C. 1900-1930Vintage Weller Woodcraft Fan Vase NrStig Lindberg Prunus Tray Gustavsberg SwedenRare 1980's Wood Fired Bb Burlon Craig Piggy Bank Face Jug Nc Pottery No Reserve