Antique Mineral and Soda Water Bottles

Showing 154     Search within results:
E. Roussel's Mineral Waters Phila - Green - Antique Bottle With Rare Open PontilCirca 1850 Iron Pontil Green Soda Beer Bottle M. Mccormack Richmond, Va RareJ. Entwistle Chicago Ill..early & Rare, Cobalt Pontil Soda, Super Crude ExamplePeoria Illinois..rare..cobalt Blue Blob Soda, A.l. Matthies Chemist & ApothecaryCoca Cola Ten Pin Soda Bottle Rocky Mount NcJohn Ryan, 1866, Excelsior Soda Works, Savannah, Geo., Beautiful Emerald Green!1860 Wheeling West Virginia Pontil Soda Bottle - Complete No DamageAntique Liverpool Patent Stopper Mineral Adams & Barretts Patent Stick BottleMineral WaterBright Belt Beverages Acl Soda Bottles - 10 Oz. Reidsville, N.c.Vintage 1qt. Pa. Milk Bottle-witchwood Farm, Spring House, Montgomery County, PaSunrise Beverages Acl Painted Label Soda Bottle- Tazewell, Virginia - Uncommon?Sunshine Soda Bottle Magee MississippiRare Perry Bottling Works Slug Plate Hutchinson Bottle Old Florida Fla Fl Hutch1890's A. H. White New Berne N C Hutch Hutchinson Soda Bottle North Carolina Applied Top Western Hutchinson Soda F. Schmidt Leadville Colo. Heavy WhittleRare Iron Pontil Hanbury Smith's Kissingen Water Aqua Oval Blob Top BottleDeep Aqua~1850's Iron-pontil~soda-bottle~"holmes+co / 229 Graviers St. / N.o."!!4 Dice Soda Bottle Fordyce Arkansas Ark 11ozPunch-i-nello Soda Bottle Goldsboro Nc1900 Punch-i-nello Bottling Co Rocky Mount N C Soda Bottle Embossed PunchVintage Quinan & Studer 1888 Savannah Ga BottleVintage 1950's 28" Sun-rise Beverages Soda Pop Coca Cola Single Sided Tin SignJ.tweddle Jr's Celebrated Soda Or Mineral Water Teal Blue Green Iron Pontil N.y.Green Glass Property Of Coca Cola Bottling Co Joplin Missouri Seltzer BottleAntique Western Mineral Water Bottle Applied Top Cobalt BlueVery Nice 1967 Tulia Texas 9 3/8" Tall Acl Picture Hornet Soda Water Bottle Vintage Dated 1877 Walker Smith Bradford Ox Pic Sykes Macvay Patent 10oz Bottle Vintage 1949 Acl Wonderland Beverages Soda Bottle Crater Lake Oregon 10 Oz RingsVintage Rare Soda Bottle "monty's Special" Delta, Colorado Embossed 7 1/2 Oz.Rare Rare1948 My Favorite 8 Ounce Acl Soda BottleOdd Ball Charleston EagleCa.1900 San Francisco, Calif. Pioneer Soda Water Co. Glass Bottle W/ Bear & TNorth Dakota Hutch Soda Bottle, H.o. Krueger Bottling, Fargo Nd. North DakotaDenhalter 3 Duces Lithiated Lemon Soda Bottle, Salt Lake City, Utah 1945Vintage Nehi Starr X Wall Mounted Stationary Soda Beer Bottle Opener 1920s 1930sKellets Soda Bottle, Enid, Oklahoma 1948Old Antique Perry Bottling Works Perry Florida Fla Fl Straight Sided Soda BottleVintage Robson & Sons Saffron Walden Essex Green Glass Ginger Beer BottleBrilliant Sapphire Blue 1850s John Fehr Pontiled Beer/soda Bottle Reading PaAntique Stoneware: Tomlinson & Bolton Blob Top Beer Soda Bottle W/ Cobalt, C1870Scarce Antique Soda Bottle Dr S F Stowe's Ambrosial Nectar Light Amber Three Beautiful Antique Vintage Seltzer BottlesVintage Goody Orange Drink Soda Bottle102 Year Old Martinsville Va. Coke Coca Cola Soda Bottle Nov 16 1915 HobbleskirtVintage Moore & Leidich Tremont Pa Blob Top Beer Soda Bottle Hutch Tower CityJ A Lomax Deep Cobalt Hutchinson Bottle 14 16 & 18 Charles Place ChicagoVintage Wm F. Holshne Shamokin Pa Blob Top Beer Bottle Soda Water BreweryApplied Top Dayton, Ohio Squat Soda John Klee Dayton, O. Unknown (bfg Co) GlasswVintage Green Seltzer Bottle 28 Oz Bottling Co Company Hazleton PaVintage Geo Irving Lykens Pa Blob Top Beer Bottle Soda Near Elizabethville GratzBlob Top Pontil Bottle, Wm Scheele Mineral Water Ft. Wayne, Indiana Jura HoardVintage J Meck Tremont Pa Blob Top Beer Soda Bottle Near Tower City Selinsgrove Pa Blob Top BottlesOld Ogdensburg Ny Arnold Brewery Embossed Amber Glass BottleEmbossed Nicholson Brand Soda Bottle - El Paso, Texas - 3 Rivers - Nice!Early Ontario Squat Soda Bottle - H.w. Bilton Hamilton - Dated 1868Early Toronto Ontario Squat Soda Bottle - Walsh & Willerton - Dated 1869Pacific Congress Water Embossed Applied Top Blob Top Soda Bottle San FranciscoVintage French Seltzer Bottle Fabrique De Boissons Gazeuses Blue Twisted GlassToronto Ontario Squat Soda Bottle - James MatthewsExt. Rare 1936 12 Oz Amber Winner Acl Soda Bottle Kaufman, TxExt. Rare 10 Oz. National Bottling Co. Acl Club Soda Bottle E. St. Louis, IllinoVtg J A Hansen Marinette, Wis Clear Glass Seltzer BottleScarce Walton Brothers Newton Mississippi Hutch Hutchison Bottle Miss MsAntique Twitchell Bottle Philadelphia Civil War Dug Pharmacy Drugs Glass Old Antique Orange Crush Seltzer Bottle -deep Green RareVintage Seltzer Bottle Clover Brand Leaf Enno Sander And M Singer & Son PatersonAqua Blue Seltzer Bottle S.friedman Jersey City New Jersey Service Bev Co TopBoone Cola Soda Bottle - Daniel Boone Beverages - Victoria, Texas - 1940 - Rare