Showing 399     Search within results:
Rare 1850s Rockingham U-982 Threadless Insulator Bennington Pottery Works CrudeRare 17th Century Westerwald Saltglaze Stoneware William Iii Portrait Jug, 1690 Rare Chandler Maker Decorated Edgefield Stoneware 2 Gallon Sc ChurnA. P. Donaghho Parkersburg West Virginia Stoneware BowlAdvertising Stoneware Whiskey Jug Saloon Tuscaloosa Alabama Whisky Large 19th C Salt Glazed Stoneware Ovoid Crock Cobalt Decor Elephant Eared YqzRare Andersons Landing West Virginia Blue Stincilled Wax Seal Stoneware CrockGraham & Stone, Jackson Court House, West Virginia 10" Stoneware Wax SealerRed Wing 20 Gallon Crock 4 Leaves Union Stoneware Antique Vtg Nice No Cracks10 1/2" Ap Donoghho West Virginia Stoneware Pitcher Crock JugAntique Stoneware Advertising Rolling Pin - Fisher Illinois Kenward & Koyen Western Stoneware 2 Gal. Beehive Jug- Plant 5Antique 1854 J&e Norton, Bennington Stoneware Jugs, Pots, Jars, Pitchers, Inks,Vintage White Hall Sp&s Pitcher ~ Jug ~ Ewer ~ Stoneware From IllinoisA. Conrad, New Geneva, Pennsylvania Stoneware Small Butter CrockWestern Pa. Blue Decorated Stoneware Crock / 1 GallonRare 4 Gallon Stoneware Jug. Hart Bros. Fulton Ny.cobalt Lily Flower.Solari's New Orleans Louisiana Antique Rare Stoneware Jug Gallon Size Old Duck Whiskey - Cairo Illinois Mini JugAntique Large Blue Decorated Stoneware 1.5 Gallon Pitcher W Cobalt FlowerA. P. Donaghho Parkersburg West Virginia 1g Stoneware Jug With Cobalt StencilVintage Red Wing 15 Gallon Crock, Stoneware, Wood Handles, Pre Wwii, No CracksLarge Antique Pennsylvania Stoneware Crock Cobalt Blue Decoration FlowersAntique Stoneware Heinz Pickle CrockAntique Red Wing Union Stoneware 6 Gallon Crock W Handles Pat 1915 -niceRed Wing 1 Gallon Advertising Crock- Linden Apiary Pure Honey Milwaukee WiscOttman Bros &co Fort Edward Ny Antique Stoneware Jug Cobalt Stinger Folk Art YqzSomerset Potter's Works, Massachusetts, Stoneware 1g Crock W/ Clasped HandsAntique 19th C Stoneware Decorated Tf Repport Hamilton Greensboro Pa 8 Gal CrockAntique Alexis Ill Illinois Stoneware Crock Pottery Stoneware Western 3 Gal Weir1870s Original North Carolina Alkaline Ash Glaze Ovoid 4 Gallon Stoneware JugStoneware Crock With Blue BirdSmall Western Pa. Blue Decorated Stoneware Crock / 6 1/2" Tall #2Antique Western Stoneware Advertising Rolling Pin Morley Brothers Saginaw MiBehrens, Wheeling, West Virginia 1/2 G Stoneware Merchant JarAntique Blue Decorated Stoneware Crock / Ovoid Shape / 1 GallonRare Southern Pottery Churn J.j. Childs Thomaston Georgia Jugtown N.c.Early Mini Miniature Advertising Stoneware Jug J. W. Locke Farmington, N. H. Rare Yellow Ware Stoneware Mug With Frog InsideWhites Utica # 2 Stoneware Crock Cobalt Blue Bird W/ 2 Handles Primitive AntiqueA Fine Westerwald Saltglazed Stoneware Tankard With Pewter Lid, Circa 1690Rare Early Hull Stoneware Mixing Bowl Multi-coloredAntique Vintage Red Wing Stoneware Co 12 Gallon Handles Jar Crock PotteryVery Rare!! Pure Vinegar Jug Compliments Geo. Breisacher Jr. Altoona Pa.Small Western Pa. Blue Decorated Stoneware Butter Crock Or Cake CrockE & L P Norton Bennington Vermont 2g Antique Stoneware Jug Cobalt Flower Nr YqzAntique Red Wing Union Stoneware Pottery Crock Pickling Jar Ball Packing Vtg 3glAntique Stoneware: Incised Crock Jar W/ Cobalt 2x & Open Loop Handles, 19thc, NrAntique Western Stoneware 2 Gallon Butter Churn Monmouth Pottery Crock Old Stamp19thc Antique Lyons Ny Pottery Cobalt Blue Flower Old Primitive Stoneware CrockAntique Mocha Ware Mochaware Blue Seaweed Yellow Ware PitcherVintage And Rare Monmouth Filter Stoneware Water Crock With Spicket HoleNicholas Mosse Two Large Bowls * Large Presentation PlatterWhite Ironstone Footed Punch Bowl AafaAntique Stoneware: Red Wing Union Stone Mason Fruit Canning Jar, Quart Size, Nr!Antique Stoneware Red Wing 5 Gallon D Jug2 Gal Cobalt Blue Floral Decorated 19th C Stoneware Crock E Norton Bennington Vt1906 Red Wing Union Stoneware 3 Gal Birchleaf Butter Churn With Lids Near Mint!!Antique Blue Decorated Stoneware Crock / Lyons 2 GallonAntique 19th C Stoneware Clover Decorated Baltimore Maryland 4 Gallon CrockBeautiful Antique Spongeware Heavy Stone PitcherAntique White & Co Binghamton Ny Cobalt Blue Decorated Stoneware Jug Crock ExcVintage 4.25" Yellow Spongeware Pitcher Advertisement W.a Garry Ledyard, IowaAntique 19th C Stoneware Decorated Small Pennsylvania Canning Jar Crock 8 3/4"19th Century Primitive A.p. Donaghho West Virginia Stoneware Pottery Crock YqzAntique York Pa 2 Piece 1 Gal Rustic Farm Stoneware Chicken Fowl Waterer FeederVintage Royal Ironstone Stoneware Johnson Bros England 15" Basin Bowl & PitcherNice Pre -1900 Cofield & Brown 1/2 Gallon Georgia Stoneware Whiskey Jug! Vintage And Rare Monmouth Filter Stoneware Water Crock With Spicket HoleEstate Find! Antique Redware Crock Primitive Stoneware Jar