Showing 206     Search within results:
Antique Carved Wood Folk Art Root Table Squirrel, Deer, Swan, Snake, Stork, CatAntique Authentic 19thc Folk Art Zinc Horse Head Trade Sign, Life Sized, NrPrimitive Punch Needle ~"boo & Jack"~ Folk Art ~ Cat ~jol~ Pumpkin Shelf SitterAntique Carved Wood Rocking Horse Folk Art Equestrian Statue Childs Pull Toy Early19thc Antique Folk Art Reverse-painted Glass Portrait Painting Woman & DogAntique Miniature Rooster Weathervane Salesman Sample Primitive Folk Art Vtg OldAntique Folk Art Cow Bull Steer Weathervane Whirligig Windvane AafaLoon Bird Sculpture Carving Wood Duck Decoy Folk Art Randy Tull Ducks UnlimitedOriginal Large Antique American Folk Art Wood Carving Irish Setter Dog Nr YqzOld Horse Weathervane Whirligig Folk Art Vintage Antique Metal Folk Art Orig Capt Vernon Bryant Signed Hand Carved Wood Fox Decoy Sculpture YqzNice Ca.1923 Gene Hendrickson Northfield, N.j. Hollow Carved Black Duck Decoy NrRare Antique Carved Wood Cat Folk Art Decorative Figurine Czechoslovakian C1900Large Antique Handmade Folk Art Pinecone & Carved Wood Eagle Bird SculpturePrimitive Folk Dog Puppy Bulldog Halloween Vintage Style Bear DollAntique Duck Decoy Carved Folk Art Mallard Original Paint & Patina C1880-1920 Hand Painted Black Cat Jol Witch Magic Cauldron Moon Haunted Halloween Folk ArtAntique Duck Decoy Carved Folk Art Glass Eyes Orig Paint Lead & Leather Tie 1900Original Antique American Folk Art Wood Carving Irish Setter Dog With Duck YqzOriginal Outsider Folk Art Painting On Wood "the Cat Loves Paper Bags"Antique Rooster Butter Stamp Mold Aafa Chicken Folk Art Primitive TreenAntique 19c Oil On Canvas Painting Of A Horse Folk Art Style * Large * W.h YoungCirca 1890's Antique German Horse Pull Toy Paper Mache Folk On Platform NrOriginal 1991 Folk Art Hand Carved Wooden Bird Signed Bradley Painted YqzVintage Naive Folk Art Amish Farm Landscape Print Horse & Buggy Erma Hoover YqzLarge Primitive - Important Antique Sea Bird - Folk Art Wood Decoy On Oak StandGenuine Antique Carved American Folk Art Wooden Child's Carousel Horse Wood Vintage Akta Dalahemslojd G.a. Olsson Green Dala Horse, Large 10" Wood, Folk Art2 Old Folk Art Woman Guro Masks W Red Leopard Bird Tattoo Hairdos & Teeth EstateAntique Rajasthan Rajput Group Of 5 Stuffed Embroidery Animal Folk Art Toys YqzHand Carved Folk Art Vintage DogPrimitive Antique Bird Cage Wood & Wire Tole Painted Americana Folk Art Aafa*~*primitive*~* Hp Folk Art Prim Sheep *~* Barn Star *~* Pen & Paper CaddyOriginal Antique American Folk Art Wood Carving Bloodhound Dog Nr YqzHand Painted Wood Mantle Clock Candle Holder Witch Black Cat Halloween Folk ArtPrimitive Black Folk Art Cat Doll Set~ Crow ~Vintage Folk Art '83 Orig Signed W.n.p. Carved Wood Canvasback Duck Decoy Nr YqzVintage Erzgebirge German Hand Carved Folk Art Figure With Tiny BirdVintage Folk Art Hand Carved Signed 'q' Wooden Rooster Bird Statue Sculpture Yqz Older Unusual Primitive Dala Horse Folk Art W/ Split Ears & Open EyesVintage Akta Dalahemslojd G.a. Olsson White Dala Horse, 6.5" Wood, Folk ArtVintage Primitive Folk Art Carved Wood Wooden Cat Kitty Door Stop Doorstop YqzVintage Folk Art Hand Carved Painted Wood Goose Bird Inuit Sculpture Figure YqzChina Folk Collection Brass Talisman Evil Spirits Door Foo Dog Lion Pair StatuesPrimitive Grungy Folk Art ~ 29" Haggie Lou Witch Doll W/cat~sewmanystitchesWelsh Pembroke Corgi Painting Whimsical Folk Art Dog Squirrel Mice And Rabbit Original Antique American Folk Art Wood Carving English Bulldog Dog Nr YqzFolk Art Duck Fishing Lure Mallard Musky Aprox 6" Glass Eyes Muskie Wood DecoyPrimitive Black Folk Art Cat Doll Set~ Halloween Candy Corn ~Mint 1st Lp W/cat',aleanna, --- 80's,acid Folk,irish,music,recordsOrig Antique American Folk Art Wood Carving Small Hound Beagle Dog Figurine YqzFolk Art Duck Fishing Lure Mallard Prop Bait 2 Treble Hooks Wooden Glass EyesSwedish Dala Horse - 6.5 Inch. GudmundsCorgi Dog Swamp Thing Cat Halloween Ooak Hp Vintage Style Folk Wood Bowl JsmithCute Cow Face Green Eyes Original Canvas Oil Painting Gordon Bruce New Folk ArtAntique Vintage Wood Wooden Duck Decoy Hunting Primitive Bait Hook Folk Art,birdAntique Folk Art Duck Decoy Carved Wood Stained Sculpture Carving Figure Nr YqzChina Folk Collection Brass Talisman Evil Spirits Door Foo Dog Lion Pair Statues2001 Fenton Art Glass Rooster Folk Art Design Tracey Ann Finley Original Outsider Raw Folk Crushed Can Black Dog Art Funky FunFox - Gorgeous Carved Wooden Cane Walking Stick Folk ArtOoak Original Hand Painted Black & White Cat Rock Art Stone Pet FolkPrimitive Black Cat Folk Art Doll ~ Halloween GreeterFolkart/r.a. Miller/ Red Rooster Cutout / 86-811Vintage Swedish Painted Wood Black Dala Horse Nils Olsson Christmas Folk ArtOriginal Hand Painted Black Cat Halloween Witch Pet Folk Art Terra Cotta PotAntique Primitive Rustic Cork Duck Wooden Head Glass Eyes Decoy Folk Carving Original Aceo Jacob Landis Folk Art Ink Tabby Kitty Cat Morel Mushroom In MeadowVintage Swedish Wooden Dala Horse Unpainted Christmas Folk ArtAntique Oil Painting Cow Sheep On Board Folk Art Victorian Era Americiana