Showing 446     Search within results:
Oistrakh Oborin Beethoven Violin Sonatas Philips Ed.1 Hifi Stereo 835154 Ay Nm33cx 1515 B/g* Janos Starker* Bach Solo Cello Suites Nos.2 & 5* Fully LaminatedPrunnbauer Terebesi Paganini Violin & Guitar Vol.3 Telefunken Ed.1 Stereo Lp NmFournier Kempff Beethoven Works For Cello & Piano Ed1 Dgg Slpm 138993/95 3lp Nm Szeryng Haebler Mozart 16 Great Violin Sonatas Dutch Philips Stereo 6lp Box Nm33cx 1381 *blue/gold* Leonid Kogan* Brahms Violin Sonatas Nos.1 & 2* Mitnik* NmSax 2284 *blue/silver* Brigit Nilsson* Sings *weber /beethoven /mozart* WallbergDaniel Shafran Bach Suites For Cello Solo 1 & 2 Eterna Ed.1 Stereo 826794 NmAsd 2466 *semicircle* 1st *jacqueline Du Pre* Haydn /monn Cello Ctos* BarbirolliSax 2519 *blue/silver* Kroll Qrt* Schubert "death & The Maiden" /haydn Quartets*Dgg 138 999 Beethoven Violin Cto Schneiderhan Jochum 11/63 Red Stereo NmRosalyn Tureck (piano) Introduction To Bach Hmv Emi Alp 1747Sax 5277 *semicircle* 1st *george Szell* Conducts *wagner* Cleveland* NmDgg Archiv Bach Edition 11 Boxes, 99 Lps Fournier Szeryng Richter Walcha Mint Argerich Kremer Mendelssohn Violin & Piano Concerto Dgg Digital Stereo '89 NmHaebler Mozart Complete Piano Sonatas Dutch Philips Ed1 Stereo 6lp Box Nm Kogan Richter Bach Complete Violin Sonatas Ed1 Eurodisc Grey Stereo 2lp Nm Suske Olbertz Beethoven Violin Sonatas 4 & 5 Ed1 Eterna Black & Silver Stereo NmDgg Stereo Tulip - Brahms - Sinfonie Nr. 1 - Karl Bohm Sxl 6088 Mozart Sinfonia Concertante I & D Oistrakh Violin N/b ExLot Of 30 Dgg Classical Stereo Big Tulip Lps & 2 Boxes From The Late 60s. All NmNixa Wlp5022 - Mozart - Quartet & Divertimento - Kamper - Weiss - Kwarda - WlachLeonid Kogan Kondrashin Brahms Violin Concerto Eterna Ed.1 Stereo 826149 NmWild Fuzz Garage Punk Acid Psych Organ 45 The Wild Childs Closer To You Nm HearRosalyn Tureck (piano) J. S. Bach Overture, Concerto Hmv Emi Alp 1791Jochum Brahms 4 Symphonies Dgg Ed1 Big Tulip 1/58 Lpm 18451-18454 4lp Box Nm Suske Olbertz Beethoven Violin Sonatas 8 & 9 Ed1 Eterna Black & Silver Stereo NmOtto Buchner Bach Partitas Nos. 1 & 3 For Solo Violin German Ed1 Calig Stereo NmSa X 5288/9 Bruckner Symphony No.5 Klemperer S/c 1st 2 Lps ExOrig Bach The Goldberg Variations Lp Glenn Gould Columbia 6 Eye Ml 5060 UnplayedHqm 1079 Emanuel Feuermann Beethoven Cello Suite.3 / Schubert Arpeggione ExKarajan Beethoven 9 Symphonies Dgg Anniversary Ed. 1968 Big Tulip Stereo 8lp Nm Kempff Beethoven Complete Piano Sonatas Dgg Big Tulip Stereo Skl 901-911 11lp NmMaria Yudina Portrait Bach, Mozart, Mussorgsky Eurodisc (melodia) 4 Lps SealedErica Morini Devil’s Trill Sonata Tartini Westminster Xwn18594 Lp Very NiceArgerich Kremer Schumann Violin Sonatas Nos. 1 & 2b Dgg Digital Stereo '86 NmElly Ney Beethoven Piano Sonatas Moonlight & Appassionat Dgg Tulip Lpem 19085 NmDg Digital Brahms Symphony No.4 Karajan Ex+Hmv Asdf261 - Beethoven - Piano Concerto No.3 - Tacchino - Andre Cluytens - NmBlind Guardian - A Night At The Opera - Vinyl Record - 2 Lp Set - 2002 - MetalKogan Silvestri Beethoven Violin Concerto 60s German Emi (=sax 2386) Stereo NmSibelius Violin Concerto Oistrakh Original Stereo Columbia 6-eye NmEdwin Fischer Beethoven Piano Sonatas Nos. 7, 32 Hmv Emi Alp 1271Lautenbacher Galling Schubert Violin Sonatas German Ed1 Barenreiter Stereo NmDgg 138 678 Alle Mozart Violin Cto #4 Schneiderhan Issersedt Red Stereo 8/63 NmHmv Hqs1029 - Beethoven - Cello Sonatas Nos.3 & 5 - Du Pre - Bishop - Nm - FsLeonid Kogan Brahms Violin Sonatas Andrei Mitnick Rare Angel Uk 35332 Beauty NrLxt 2818 Richard Strauss / Prokofiev Violin Sonatas Ex+ George Russell-don Cherry-live At Beethoven Hall-saba-nm-Orig Beethoven Symphony No. 1/leonore Lp Furtwangler Hmv Uk Alp 1324 Ex UnplayedHmv Csd1501 - Beethoven, Schubert & Chopin - Piano Recital -stephen Bishop -rareBiber Sonatas Of The Rosary Melkus Original Germany Archiv 198 422/23 Stereo NmSzeryng Gibson Mozart Complete Violin Concertos Dutch Philips Stereo 4lp Box NmElly Ney Hoogstraten Beethoven Piano Concerto No.5 Ed1 Colosseum Stereo Nm* Decca Sxl 6573 Holland * Nm * Kyung-wha Chung - Bruch Violin ConcertoPhilips Brahms Academic Festival Overture Van Beinun Hi-fi Stereo Ex Asd 2851 Jacqueline Du Pre & Daniel Barenboim Chopin/frank Cello Near Mint !Janos Starker Bach Solo Cello Orig Period Spl 582 Us-1950s Lp Nm-Asd 2436 Du Pre - "brahms Sonatas For Cello And Piano" Uk Lp - Superb Near MintBirgit Nilsson & Bokstedt Grieg/sibelius Orig Decca Wbg Sxl 6185 Uk-1965 Lp NmLes Shattles French 7" Ep Jbp Records Beatles Freakbeat Organ Jerk 1968Org Falla Retablo De Maese Pedro/concerto Lp London Ffss Blue Back Bb Cs-6028 ExSolomon Beethoven Piano Sonatas Nos. 1, 7 Hmv Emi Alp 1573Dinu Lipatti Piano Sonatas Chopin, Enescu Columbia 33cx 1337Ams 16086 Tchaikovsky "piano Conc. No.1"-janis / Lso / Menges Uk Issue Nr MintSabl 128 Beethoven Symphony Nos. 1&2 Walter Hi-fi Stereo Ex+Bohm Prey Mozart Nozze Di Figaro Ed1 '67 Dgg Stereo Big Tulip 4lp Box Nm Konwitschny Liszt Preludes Wagner Siegfried German Ed1 Eurodisc Stereo 60s NmHeksch Paumgartner Mozart Piano Concerto Kv 467 Philips Ed1 1956 ,10" Lp Ex Sax 2260 Blue /silver Columbia Klemper ,beethoven Symphony N0.6 Nr Mint Vinyl !