Showing 111     Search within results:
Antique English Sterling Silver Guilloche Enamel Vanity Set Box 1927 BirminghamEnglish Sterling Basket Bowl Mappin & Webb 1895 1-3English Sterling Tea Kettle Teapot Robt. Sharp 1795 79ozSuperb Large English Antique B1941 Solid Sterling Silver Cigarette BoxEnglish Sterling Punch Bowl 1807 72 Oz Was $8500Antique 1891 Atkin Brothers Sheffield England Georgian Sterling Silver Teapot Large Lot Antique English Sterling Silver Cut Glass Dresser Jars Perfume BottlesSuperb Large Clean English Antique 1907 Solid Sterling Silver Snuff Tobacco Box Estate Coll. Antique English Sterling & Silver Plate Match Safe Vesta Case BoxesHandsome Heavy English Antique B1926 Solid Sterling Silver Cigarette BoxSuperb Decorative English Antique Edwardian 1902 Solid Sterling Silver Snuff BoxV.rare 1913 English Sterling Silver Lion Figural Flame Finial Cigar Lamp LighterAntique A Yewdall English Lever .925 Sterling Silver Key Wind Cased Pocket WatchAntique 1792 London English Georgian Sterling Silver Teapot Urquhart & Hart English Sterling Silver Salver 1775 Double Family CrestsEnglish Sterling Sugar Bowl Caster Rams 1918 Fine English Antique 1929 Solid Sterling Silver Double Albert Watch Chain & Fob English Sterling Tea Caddy Geo I Style Sliding Door Britannia Lovely Decorative English Antique Victorian 1893 Solid Sterling Silver Snuff BoxSuperb 1939 Art Deco English Sterling Silver Open Salt Mustard Pot Condiment SetLovely English Antique 1902 Solid Sterling Silver Albert Watch Chain & Coin Fob Superb Very Clean English Antique B1903 Solid Sterling Silver Vesta Match CaseJob Lot Old English Sterling Silver Bottle Lids Tops Heavy London Scrap 183g1938 Big Heavy English Hm Sterling Silver Belt Buckle Bracelet Old Slave BangleEnglish Sterling Silver Guilloche Enamel Vesta Match Box Case Birming Ae JonesVintage/antique: Dunhill Flask Sterling Silver 925 Plated English Hallmarks RareAntique British Sterling Silver Tea Caddy George Nathan & Ridley Hayes ChesterEnglish Sterling Silver Animal Place Card Holder Sampson Mordan Rare No ReserveStunning 1907 Art Nouveau English Sterling Silver & Cut Glass Vanity Powder JarEnglish Sterling Candle Sticks George Ii Form 40 Oz Very Pretty 1909 Chester English Sterling Silver & Cut Glass Vanity Cream JarBeautful Clean English Antique 1990 Solid Sterling Silver Hinged Bangle BraceletAntique 1788 London English Gilt Sterling Silver Shaker Muffineer CastorEnglish Sterling Silver Big Handled Covered Tureen Server Figural Top 1152 GramsAntique Atlantic Cable Sterling Silver Thimble * English * Circa 1870Antique 1871 London English Gilt Sterling Silver Boxed Serving Set George AdamsA+ Rare English London Sterling Silver 1730's Early Georgian Apostle SpoonAntique English Fusee Key Wind Doctors Pocket Watch.sterling. Made Early 1800'sAmazng Quality 1895 Victorian English Sterling Silver & Cut Glass Perfume Bottle1825 English Sterling Barrel Form Silver Cup Tankard John Henry Charles LiasV.fine 1911 Art Deco English Sterling Silver & Cut Glass Dresser Jar Vanity BoxTop Quality 1923 Adie Bros English Sterling Silver Cut Glass Dresser Vanity JarEnglish Sterling Silver Salver 1748 William PeastonAntique .925 Silver J G Graves The Express English Lever Key Wind Pocket WatchWonderful Antique English Sterling Silver Repousse Baby Rattle Teething RingGorgeous English Sterling Silver Vase Bat Heads & Acanthus Joseph Horace SavoryAntique Bone Thimble Case & Sterling Silver Thimble * English * Circa 1850English Sterling Silver Zodiac Bowl London Charles Stuart Harris 1883 No Reserve2 X 1837 Sterling Silver Forks 7" 99 Grams London Maker J& A Savory Old EnglishAntique Vintage English Sheffield Sterling Silver Footed Bonbon Dish 1942 449grAntique English Blackberry Form Sterling Silver Thimble * Hallmarked 1902Early 1878 English Fusee Sterling Silver Pocket Watch Cunningham Forbes Runs!English Sterling Bowl Hammered Lion Handles Barnard1903 Old English Sterling Silver Cut Glass Perfume Bottle Art Nouveau Rouge Pot 1900-1901 England Sheffield Sterling Silver 925 Plate1896 Victorian English Sterling Silver Art Nouveau Swirl Repousse Mustard PotVintage English Sterling Sil Charm Bracelet 111 Gm 29 Charms Chim Nuvo CrystalFabulous Antique English Solid Sterling Silver Cigarette Case Of Curved Form!!!!English Sterling Silver Mug Henry Wm. Curry 1877 11ozAntique 1882 English Sterling Silver Set 6 Teaspoons 85.6g London .99 Start NrPair Of Beautiful English Sterling Silver Salt Cellars Pots 1904 Weigh 33 GrmsTop Qualty 1923 Adie Bros English Sterling Silver Cut Glass Perfume Scent BottleEnglish Sterling Cruet Set Tray Scofield 1785 Crown Dragon Antique English A.w.s. Chased Sterling Silver Fish Serving Set Matching Alcoso?Sterling Silver - British Hg&s Photo Locket (opens!) 9.4g - Pendant Ec2841English Sterling Caster Set Salts Rams 1918 Fr Signed Birmingham England Mens Enamel Guilloche Sterling Silver CufflinksTwo Antique English Sterling Silver Bracelets Rjd Birmingham EnglandEarly Queen Victoria 1840 Sterling Silver Shilling British CoinExquiste 1909 Edwardian English Sterling Silver Cut Glass Perfume Cologne Bottle